Top Stories

هنر مجری با اعتماد به نفس

 مجريگری مراسم عمومي

Master of  Ceremonies

*وظايف يك مجری حرفه اي صحنه چيست؟

*مجريگری  صحنه چيست ؟

اينها سوالاتي است كه ما بدان پاسخ خواهيم داد

شما در حال مطالعه نكات مجريگري و سخنوري از حرفه اي ترين مجري ايران هستيد

با ما  گام به گام  به جمع  مجريان حرفه اي ايران بپيونديد و از سخنراني هاي با شكوه خود لذت ببريد.


مدیریت بحران در کنفرانس ها از فریبا علومی یزدی - قسمت اول

 

امروزه مدیریت واژه ای نیست که بتوان به راحتی در مورد آن صحبت کرد. مدیریت شاخه های زیادی دارد و مدیریت بحران یکی از آنهاست. برای مدیریت بحران هم به مانند دیگر مدیریت ها ، کنفرانس های علمی برگزار می شود و هر روز ایده های جدیدی نقد و تحلیل می گردد. شاید بعضی ها فکر کنند مدیریت بحران چه ربطی به برگزاری کنفرانس دارد . و اتفاقاً سوال من هم همین است.

برای دیدن 12 نکته در مدیریت اجرایی قبل از مراسم اهدای جوایز جشنواره هاکلیک فرمایید.

 12 نکته که مجری قبل از شروع کنفرانس باید بررسی کنید.

1-مجری باید یک ساعت قبل از شروع کنفرانس اعلام حضور نماید.

شما دعوت شده اید تا باری از دوش مسوولان همایش بردارید نه اینکه فشار عصبی بر آنها تحمیل کنید.دیر آمدن نشانه مهم بودن شما نیست.تنها بیان و رفتار شما، نشان شاخص شما به عنوان یک مجری حرفه ای است.

آئین تشریفات واجرای مجری درجشنواره ها واهدای جوایز و لوح تقدیر و تندیس

توجه داشته باشید شما یک گوینده ی رادیو یا مجری تلویزیون نیستید.

مجری صحنه یعنی یک نویسنده ، کارگردان و آشنا به امورفنی صدا و تصویر و نور همراه با مدیریت زمان ،مدیریت احساسات ، مدیریت بحران در کنفرانس و...

اکنون  در مرحله ای هستیم که نکات بیشتری را از فریبا علومی یزدی ، مجری صحنه و سخنران انگیزشی را با هم ادامه می دهیم و در گام های بعدی ، مدیریت بحران را در سالن های کنفرانس  دنبال خواهیم کرد.مدیریت بر احساسات را شروع کرده ایم و مدیریت اضطراب را هم به شما خواهیم آموخت.در نهایت هوش هیجانی را به صورت آکادمیک و علمی بررسی می نماییم  و به شما خواهیم آموخت ، چگونه با استفاده از تکنیک های هوش هیجانی می شود همه را به آسمان آرزوها برد.

مجری صحنه لازم است خود را به مخاطبان معرفی نماید از فریبا علومی یزدی

1- ادب و ارادت حکم می کند که مجری خودش را معرفی کند هر چند که او چهره باشد.عدم معرفی مجری این چنین تعبیر می شود که همه می بایست او را بشناسند و این تکبّر نامیده می شود.

12نکته کلیدی برای مجریان و میزبانان رییس جمهور در تشریفات کنفرانس از فریبا علومی یزدی

 

1.       برای خوش آمد گویی و خیر مقدم به رییس جمهور گزیده گویی کنید و از به کار بردن القاب طویل و کبیر خود داری نمایید.نام " رییس جمهور" خود به اندازه تمام کلمات بزرگ است .

2.       در حضور رییس جمهور از فعل جمع برای خیر مقدم استفاده نمایید نه فعل مفرد.بگویید "خیر مقدم عرض می نماییم"

 

نگویید " خیر مقدم عرض می نمایم"

5 پیشنهاد برای درمان ترس از صحنه هنگام سخنرانی درجمع

ترس ازصحنه هنگام سخنرانی درجمع برای ذهن ، آزاردهنده است . این نوع ترس از ادامه ی مطلوب و مناسب مطالب جلوگیری می کند.

علائم ترس ازصحنه شامل : قرمزشدن چهره ، عرق کردن ، تپش قلب ، لرزش ، خشک شدن لب ها ، ترس از دست دادن جایگاه ، اضطراب و ... اگر قبل از شروع سخنرانی چنین علائمی درشما ظاهر شد شک نکنید که از صحبت درجمع ، ترس دارید.

درهرصورت ترس از صحبت کردن درجمع قابل کنترل و درمان است  اگر با فریبا علومی یزدی باشید.

رهنمود های سریع پیشگیری از اضطراب برای مجریان و سخنوران  در قبل و زمان اجرای برنامه:از فریبا علومی یزدی

برای جلوگیری سریع  از اضطراب راه های فراوانی وجود دارند که در افراد گوناگون مختلف اند. از نکات اختصاصی  هزار و یک نکته فریبا علومی یزدی  موارد زیر هستند.این مقاله به طور کامل در گلگشت سخن مجریان نیز مورد بررسی قرار گرفته است و راه های برطرف نمودن اضطراب به صورت علمی ، مورد بررسی قرار گرفته است.

چطور می توانید با جدیت رفتار کنید و احترام را از آن خود نمایید ؟

چنانچه می خواهید توسط دیگران جدی گرفته شوید با خود و عقایدتان با احترام رفتارکنید.نکات زیر از فریبا علومی یزدی به شما کمک می کند تا  دیگران شما را جدی تلقی کنند و قابل احترام باشید.

عزت نفس از ديدگاه اسلام برگرفته از سایت فراصبا

نفس در اصل به معني ذات است و در فرهنگ لغات فارسي معاني متفاوتي دارد مانند

روش هاي تربيتي موثر بر عزت نفس برگرفته از سایت فراصبا

1- روش هاي ابراز توانايي ها:

اين روش بر اين فرض استوار است که هر گاه انسان در سايه شرافت خود در در عرصه هاي گوناگون حيات توانا ببيند و بيابد که کاري از دستش بر مي آيد احساس عزت و سربلندي خواهدکرد و هر گاه ببيند که در انجام کارهاي مربوط به خود ناتوان است احساس سرافکندگي و ذلت خواهد داشت. پس لازمست امکانات و زمينه عزت نفس در فرد ايجاد شود. اين زمينه عزت که مي شود آن را \"احساس عزت\" نيز ناميد بايد به عزت واقعي برسد زيرا احساس عزت مطلوبيت تمام ندارد و بايد در مسير خود عزت قرار گيرد تا از لغزيدن در ورطه خودبيني مصون بماند.

چطور می توان مطمئن تر به نظر رسید؟

1- ارتباط چشمی برقرارکنید

افراد مطمین وبا اعتماد به نفس به چشمان شما نگاه می کنند .به افرادهنگامی که با آنها صحبت می کنید، نگاه کنید.ارتباط چشمی برقرارکنید.ارتباط برقرارکنید.این کاردرجاهای  مختلفی کاربرد داردازجمله وقتی دونفربا  یکدیگرصحبت می کنند یا هنگامی که دریک مصاحبه  ی شغلی حضوریافتید ویادریک سخنرانی عمومی با مخاطبان گسترده ای  حضوردارید.

 ايجاد شبکه ارتباطی موثر از فریبا علومی یزدی

1. صحبت های خود را با ديگران به اشتراک بگذاريد.

وقتی که در حال صحبت کردن با ديگران برای ايجاد ارتباط شغلی هستيد فقط سوال نپرسيد، صحبت هايتان را به اشتراک بگذاريد و درباره خودتان و تجربياتتان هم مطالبی بگوييد.

چگونه یگ گفتگوی موفق داشته باشیم و نظر یک شخص را به کاندید مورد علاقه خود تغییر دهیم. این نکات باید مورد توجه اعضا و همیاران ستاد ها قرار گیرد. یادتان باشد این ها تنها نکات کوچکی هستند که در کنار آداب معاشرت و عزت نفس بالا کاربردی هستند. یادمان باشد " صداقت و راستی بهترین سیاست است".

12 رهنمود کلی برای همیاران و همکاران ستاد انتخاباتی کاندید های انتخابی

هدف از رهنمود ها ی حاضر بیان الگویی  است  از تکنیک های گفتگو با مخاطبان جهت دادن انگیزه لازم برای شرکت در انتخابات و سهیم بودن در سرنوشت اجتماعی خود . هر گروه و حزبی می تواند این رهنمود ها را در راستای ارتباطات موثر برای جلب حداکثری مخاطبانش  در انتخابات  به اعضای ستاد انتخاباتی و همیاران یادآوری نماید. این رهنمود ها وقتی ضمانت فریبا علومی یزدی را به همراه دارد که با سخن خوب و فنون سخنوری همراه باشد. صداقت و امانت در گفتار ، نفوذ کلام را به همراه دارد و نفوذ کلام تنها راه موفقیت در ارتباطات محسوب می گردد.

 قبل از اینکه خواسته باشم وارد بحث اصلی ارتباطات موثر در انتخابات شوم نکات زیر را پیشنهاد می دهم. این نکات خیلی مهم هستند.

 پنج نکته مهم :در مکالمه ها و گفتگو هايتان حضور کامل داشته باشيد از فریبا علومی یزدی

به ندرت پيش می آيد که شخصی بخواهد شما را برنجاند، اما در بعضی مواقع بعضی افراد فقط منتظرند که مورد آزار واقع شوند. چگونه می توانيد از آزار دادن فردی که با او گفتگويی را آغاز کرده ايد، خودداری کنيد؟ در اينجا به نکاتی برای اينکه شنوندگانی که آسيب پذيرترند، آسيب کمتری ديده و در رابطه همکاری، دوستی، و خانوادگی خوبی با شما قرار گيرند، اشاره می کنيم.

آغاز گوش دادن: سکوت

سکوت يک بخش مهم از گوش دادن موثر می باشد. اگر مهارت های سکوت کردن را بياموزيم، می توانيم مهارت های گوش دادن را نيز در خود بهبود بخشيم. اجازه دهيد با بيان تکنيک های افزايش بخشيدن به سکوت، اهميت موضوع را شفاف تر سازم.

ده نکته عالی برای ايجاد شبکه های ارتباطی از فریبا علومی یزدی

1. در تماس باشيد.

بزرگترين اشتباهی که مردم در هنگام ايجاد شبکه ارتباط شغلی مرتکب می شوند اين است که بعد از اينکه مردم را می بينند دوباره با آنها  ارتباط برقرار نمی کنند.

در تماس باشيد. راه های مناسبی را برای اينکه با مردم در ارتباط باشید را انتخاب کنيد، از صرف يک فنجان قهوه با هم گرفته تا فرستادن کارت، دعوت کردن آنها برای با هم بودن در مراسمی ديگر، فرستادن مقاله و يا ارسال کادو. هر کاری که می توانيد انجام دهيد تا بتوانيد باز هم با هم در ارتباط باشيد.

بازار بورس

Alphabet Inc.

NMS : GOOG - 29 Apr, 4:00pm
693.01
+1.99 (+0.29%) After Hours:
Open 690.70 Mktcap 477.01B
High 697.62 52wk Hight 789.87
Low 689.00 52wk Low 515.18
Vol 2.49M Avg Vol 2.35M
Eps 33.61 P/e 29.37
Currency: USD

Apple Inc.

NMS : AAPL - 29 Apr, 4:00pm
93.74
-1.09 (-1.15%) After Hours:
Open 94.00 Mktcap 519.75B
High 94.72 52wk Hight 132.97
Low 92.51 52wk Low 92.00
Vol 68.53M Avg Vol 38.96M
Eps 8.33 P/e 9.98
Currency: USD
مشترک خبرنامه رایگان ما شوید تا از آخرین اطلاعات و مطالب منتشر شده در پورتال ؛مطلع گردید.
Advertisement