12نکته کلیدی برای مجریان و میزبانان رییس جمهور در تشریفات کنفرانس از فریبا علومی یزدی

 1.       برای خوش آمد گویی و خیر مقدم به رییس جمهور گزیده گویی کنید و از به کار بردن القاب طویل و کبیر خود داری نمایید.نام " رییس جمهور" خود به اندازه تمام کلمات بزرگ است .

2.       در حضور رییس جمهور از فعل جمع برای خیر مقدم استفاده نمایید نه فعل مفرد.بگویید "خیر مقدم عرض می نماییم"  . نگویید " خیر مقدم عرض می نمایم"

ادامه مطلب...

این پست یک پایه قوی برای سخنرانی شما با اعتماد به نفس زیاد ایجاد می کند.همچنین این اطمینان داده می شود که شما یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در ارائه سخنرانی را برطرف خواهید نمود. مشکل فراموشی مطالب یا فراموشی موضوعات مهم.

نوع مناسبت سخنرانی به طور آشکار روی سخنرانی شما اثر گذار است.مناسبت های مختلف نه تنها روی محتوای سخنرانی شما بلکه بر مدت زمان سخنرانی شما اثرگذار خواهد بود.همین طور روی سبک سخنرانی شما و نیز انتظارات مخاطبان شما .

ادامه مطلب...

12 نکته چگونه در فیلم  همایش با شکوه جلوه کنیم؟

حتما شما هم با من موافقید یک مجری حرفه ای باید خیلی نکته سنج باشد. جدا از اجرای شما در روی سن فیلم اجرای شما هم مخاطبانی دارد.

اکثر دوستان که من فیلم همایش انها را دیدم اصلا توجهی به فیلم ندارند. من چند نکته را در این باب می نویسم و امیدوارم با به کار بستن آنها ضمانت من را برای ده سخنور اول ایران شدن استحکام بخشید.این نکات را ببینید.

ادامه مطلب...


مدیریت بحران در کنفرانس ها از فریبا علومی یزدی - قسمت اول

 

امروزه مدیریت واژه ای نیست که بتوان به راحتی در مورد آن صحبت کرد. مدیریت شاخه های زیادی دارد و مدیریت بحران یکی از آنهاست. برای مدیریت بحران هم به مانند دیگر مدیریت ها ، کنفرانس های علمی برگزار می شود و هر روز ایده های جدیدی نقد و تحلیل می گردد. شاید بعضی ها فکر کنند مدیریت بحران چه ربطی به برگزاری کنفرانس دارد . و اتفاقاً سوال من هم همین است.

ادامه مطلب...

10 رهنمود : به عنوان یک مجری چگونه اشعارمان را انتخاب نماییم؟از فریبا علومی یزدی

نکته هایی که در این پست انتشار می یابد فوق العاده برای مجریان و سخنوران حائز اهمیت است. ما در این پست با هم مروری داریم بر انتخاب شعر .اکثر مخاطبان من در همایش ها بعد از اجرا از من درخواست اشعارم را دارند. من از خودم شعری ندارم و شعر های من همان است که در پردیس سخن نوشته شده است و شعر هایی است که در دسترس عموم است. پس چرا شعری را که بار ها قبل از آن هم خوانده اند برایشان جذاب است؟

جواب این سوال را در نکات زیر بگیرید.

اما قبل از آن به این نکته اشاره کنم که اگر قرار بود با خواندن این نکات  مجری حرفه ای شوید تا هم اکنون که این پست را می نویسم باید 81000 نفر مجری حرفه ای شده باشند. دوستان و همکاران من ، لازم است نکته به نکته در این رهنمودها دقت و ممارست نمایید. آنها را به کار بندید و نتایج اثر بخش آن را به من منعکس نمایید و هر کجا که احساس کردید موفق نیستید با من درمیان بگذارید. مطمئن باشید جواب شما را در اولین فرصت با جان و دل خواهم داد.

 

مجری جشنواره  فریبا علومی یزدی

عکس : بزرگداشت روز خواجه نصیرالدین طوسی/ جنگ شادی / اهواز

ادامه مطلب...

چگونه با ابهت ظاهر شوم؟ چگونه در انظار مخاطب بزرگ و با شکوه جلوه نمایم؟

هر مجری برای نشان دادن خودش یک تریک هایی دارد که روی مخاطبان اثر گذار و ماندگار باشد. این مبحث در مورد ایجاد هوش هیجانی هم مفید واقع می گردد. شما برای این که متمایز باشید باید هوشمندانه عمل نمایید .

شما چه کار هایی را انجام می دهید تا برای همه بزرگ ، با ابهت و پرغرور ظاهر شوید؟یادمان باشد موضوع را با فخر فروشی که آفت شهرت است ، اشتباه نگیریم.

ادامه مطلب...

مجری صحنه لازم است خود را به مخاطبان معرفی نماید از فریبا علومی یزدی

1- ادب و ارادت حکم می کند که مجری خودش را معرفی کند هر چند که او چهره باشد.عدم معرفی مجری این چنین تعبیر می شود که همه می بایست او را بشناسند و این تکبّر نامیده می شود.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...