20 نکته کاربردی در آداب معاشرت

یکی از عوامل مهم آداب معاشرت، سلام کردن و شیوه دست دادن می باشد. سلام کردن و دست دادن در آموزه های دینی و در تمام جوامع به نشانه دوستی و صمیمیت است. به منظور یادآوری این فرهنگ ، بخش توصیه های کاربردی را تقدیم می کنیم:

ادامه مطلب: آداب معاشرت 20 توصیه کاربردی - ارتباطات عمومی

10 نکته در باره آداب معاشرت دست دادن از فریبا علومی یزدی :

دست دادن اثرات شگفت انگیز ی دارد و یک نمونه از ایجاد ارتباطات موثر فردی به حساب می آید. در فرهنگ های مختلف آداب معاشرت دست دادن ، متفاوت هستند ولی بعضی از نکات مشترک وجود دارند که لازم است مردم نسبت به آن ها آگاهی لازم را داشته باشند . رعایت این نکات باعث می گردد تا شما به عنوان شخصی با آداب معاشرت بالا و شخصیتی محترم شناخته شوید و دیگران خود را ملزم به رعایت احترام نسبت به شما نمایند . شما با نشر و گسترش آداب معاشرت احترام جامعه و نسل آینده را نصیب خود خواهید ساخت و در فرداهای این مرز و بوم  به عنوان انسان های فرهیخته و با ادب اجتماعی بالا  از شما یاد می شود.

ادامه مطلب: آداب معاشرت - 10 نکته در باره آداب دست دادن

يکی از مواردی که فکر می کنم برای نسل جوان ما مفید باشد آداب معاشرت در زمان نامزدی و بعد از آن در زندگی زناشویی است. همیشه بعضی خانواده ها و همین طورافرادی هستند که همه تلاش خود را در زمان نوجوانی صرف آموختن علم می کنند و از فراگیری آداب معاشرت غافل می مانند. دیر یا زود آنها به نقطه ای خواهند رسید که باید برای خود شریکی از جنس مخالف انتخاب نمایند و در مراسم میهمانی ، رستوران ، پارک و فضاهای عمومی با هم بیشتر آشنا شوند . حتماً شما هم با من موافقید که در این گونه مواقع هر نوع اقدام شما زیر ذره بین طرف مقابل قرار دارد و شما هم دوست ندارید به عنوان شخصی بدون مطالعه در خصوص آداب معاشرت اجتماعی شناخته شوید.

ادامه مطلب: آداب معاشرت با خانم ها ویژه نامزد ها از فریبا علومی یزدی

آداب معاشرت  در میز غذا :

ترجمه آداب میز شام ،

برگرفته از وبلاگ خوشمزه : گورمند

این آداب اگر چه ترجمه متون خارجی هستند ولی اصول مشترک همه فرهنگ ها را می توان در این پروتکل ها دید . اگر شما فکر می کنید باید نکته ای به نکات زیر کم یا اضافه شود در قسمت نظرات  انتشار دهید .

 سرفصل ها | آداب معاشرت و ارتباطات عمومی |آداب معاشرت در میز غذا
ادامه مطلب: آداب معاشرت در میز غذا

ده نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد توسط فريبا علومی يزدی.

ميزبان بودن بيشتر از آشپزی ساده بودن و دعوت کردن ميهمان ها است. موفقيت شما در میهماني تان به مهارت هايتان به عنوان ميزبان بستگی دارد. در اينجا نکاتی را برای کمک به شما آورده ايم.

ادامه مطلب: 10 نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد

شش رهنمود :مهارت گوش دادن را در خود بپرورانيد! از فریبا علومی یزدی

همه ما خوب صحبت می کنيم، اما با گوش دادن مشکل داريم. دانشمندی می گويد، " تنها علتی که گوش می دهيم اين است که بدانيم بعد از آن چه چيز بگوييم." در اينجا راه هايی را برای تغيير دادن عادات گوش دادن آورده ايم.

ادامه مطلب: مهارت گوش دادن را در خود بپرورانيد !

آداب استفاده از آسانسور

چون امروزه بیشتر اماکن تجاری و اداری در بلوکهای ساختمانی قرار دارند نیاز به استفاده از آسانسور یکی از ضروریات زندگی روزمره شده است .در واقع با توجه به کثرت برجهای ساختمانی در شهر ها باید بگوییم اگر آسانسور وجود نداشت ما باید چه کار می کردیم؟ به اعتقاد بسیاری  از مردم برای بالا رفتن و دستیابی به طبقات بالاتر بهتر است  از پاهای خود کمک بگیرید .

ادامه مطلب: آداب استفاده از آسانسور

مقالات دیگر...