تقدیر از خیر برای آزادی زندانیان بدهکار

Sample Banner Home Sidebar 2
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

إِنَّمَا الصَّدَقاتُ لِلْفُقَراءِ وَ الْمَساكِینِ وَ الْعامِلِینَ عَلَیْها وَ الْمُؤَلَّفَةِ قُلُوبُهُمْ وَ فِی الرِّقابِ وَ الْغارِمِینَ وَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ ابْنِ السَّبِیلِ فَرِیضَةً مِنَ اللَّهِ وَ اللَّهُ عَلِیمٌ حَكِیمٌ         توبه(60)

 

زكات مخصوص فقراء و مساكین و كاركنانى است كه براى  آن كار مى‏كنند، و كسانى كه براى جلب محبتشان اقدام مى‏شود، و براى (آزادى) بردگان، و بدهكاران، و در راه خدا، و واماندگان در راه، این یك فریضه ی الهى است و خداوند دانا و حكیم است.

 

آنچه ارزش انسانی و وجهه ی اخلاقی بذل و بخشش و  هرگونه فعالیت خیر خواهانه و خدا پسندانه را از موارد مشابه آن متمایز می سازد علاوه بر عنصر اختیار و اراده ی خود درکمال آزادی  ، قصد و نیت الهی در انجام این گونه فرایض دینی و اخلاقی است.

از شما (شهروند نیک اندیش/ خیر سخی )   سرکار خانم/ جناب آقای ..............................

که با تبلور ایثار و سخاوتِ طبع  نسبت به ..................آزادسازی زندانیان غیرعمد / تهیه جهیزه ................ به اوج تکوین این خصایص متعالی نایل آمده اید ; به رسم اکرام و احترام و به مصداق آیه شریفه شصت سوره توبه از این عمل خیر خواهانه - با عنایت به  اینکه خدمت به خلق عین عبادت خالق است -این لوح سپاس تقدیم حضور ایثارگرانه و سخاوتمندانه شما می گردد.