تعریف سمپوزیوم (Symposium)

آیین تشکیلات کنفرانس های ملی و بین المللی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

1-سمپوزیوم (Symposium)

مجمعی که هدفش مباحث فلسفی و علمی باشد و یا مجمعی که در آن اشخاص مختلف راجع به موضوعی واحد ،‌مقالاتی ارائه نموده و یا سخنرانی هائئ ایراد نمایند . مانند سمپوزیوم نفت یا سمپوزیوم حکمت و فلسفه و نظایر آن . عنصر اصلی در سمپوزیوم ،‌موضوع واحد آنست .

 

2 ـ سمپوزیوم:‌

 

در اصل‌ به‌ معنای‌ ضیافتی‌ است‌ که‌ در آن‌ پس‌ از صرف‌ طعام‌ به‌ تماشای‌ برنامه‌های‌ هنری‌و شنیدن‌ موسیقی‌ و یا مناظرات‌ ادبی‌ و سرگرمیهای‌ دیگر مشغول‌ می‌شوند . همچنین‌ در قدیم‌ به‌ انجمنی‌ گفته‌ می‌ شده‌ است‌ که‌ مردم‌ بدون‌ توجه‌ به‌ سن‌ وسالشان‌ درآنجا جمع‌ می‌ شدند و وقت‌ خود را با نوعی‌ سرگرمی‌ می‌ گذراندند ازاین‌ نظر سمپوزیوم‌را باید جایی‌ نظیر باشگاههای‌ فعلی‌ دانست‌ . امروزه‌ سمپوزیوم‌به‌ مفهوم‌ دیگری‌ بکار می‌رود و از شیوه‌ هایی‌ جدید مباحثه‌ محسوب‌ می‌ شود .

اکنون‌ سمپوزیوم‌ به‌ تجمعی‌ گفته‌ می‌ شود که‌ در آن‌ عده‌ ای‌ از متخصصان‌ فن‌ودانشمندان‌ موضوعی‌ واحد را مورد بحث‌ قرار دهند . موضوع‌ بحث‌ یکی‌ است‌اما هریک‌ از سخنوران‌ جنبه‌ جداگانه‌ ای‌ را مورد بحث‌ قرار می‌ دهند . جلسات‌سمپوزیوم‌بیشتر برای‌ بررسی‌ و تحقیق‌ در یک‌ امر علمی‌ و اجتماعی‌ تشکیل‌ می‌شود و منظور غایی‌آن‌ است‌ که‌ متخصصان‌ فن‌ از نظریات‌ همکاران‌ خود آگاه‌ شوند و در مسیر آخرین‌تحولات‌ و تغییرات‌ رشته‌ تخصصی‌ خود قرار گیرند .

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !