بسیاری از ما هر روز با دیگران بدون ارتباط کلامی حرف می زنیم .اما این کار در جهان تجارت به مفهوم چگونه به تصویر کشیده شدن ما  در نگاه طرف مقابل  ماست زیرا انجام این حرکات بدنی به  معنی پیامی است که ما به طرف مقابل بدون ارتباط کلامی ابلاغ می کنیم.

برای شناخت زبان بدن نمونه بارزی که می توان ارایه کرد سیاست مداران هستند . دانشمندان حرکات بدنی آنها را به دقت بررسی و موشکافی می کنند و حتی حرکات صورت آنها را از نظر دور نگاه نمی دارند تا متوجه راست و دروغ گفتن و یا پنهان کاریهای آنها شوند این موضوع در جهان تجارت نیز به همین ترتیب است . حرکات بدنی شما بسیار بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید حقایق را در مورد شما افشا می کنند . در واقع تحقیقات اثبات کرده اند که 55٪ از ارتباطات بر حسب آنچه که مردم می بینند استوار است نه آنچه که می شنوند .

ادامه مطلب...

هنگامی كه از شما پرسیده شود آخرین فردی كه امروز صبح ملاقات كردید چه كسی بود؟ شما بـا حـركت دادن چشم‌ها به سمت بالا و چپ می‌توانید آن را بهتر به خاطر بیاورید.

برگرفته از مجله برترین ها:

ادامه مطلب...

درگذشته معمولا سخنرانان توجه بیشتری به زبان بدنشان داشتند. اما به مرور زمان وبا ورود پاورپوینتها از میزان این حساسیت کاسته شد و سخنرانان نفس راحتی کشیدند. دیگر احتیاجی به این همه زحمت برای استفاده از زبان بدن نبود.

با این حال باز هم نمی توان از این حقیقت غافل ماند که  هنوزهم این زبان اهمیت دارد و زبان بدن ، خیلی بیشتر از کلمات و واژه ها می تواند طرز تفکر واقعی ما درباره یک موضوع رانمایان سازد ونقش مهمی در همراه کردن شنونده با سخنران بازی می کند. در واقع همه سخنرانی ها ترکیبی از چند نوع زبان به شمار می روند.

ادامه مطلب...

 عکس العمل و حرکات بدن ،بسیار گویاتر از واژه هاست. پس چطور می توانیم در استفاده از زبان بدن موفق عمل نماییم؟

در هنگام سخنرانی به طور همزمان از دو طریق مختلف گفتگو را پیش می بریم. یکی از طریق زبان گفتاری ودیگری بوسیله زبان بدن (زبان غیر کلامی). حال اگر این دو وسیله  ،با هماهنگی کامل  مورد استفاده قرار گیرند می توانند مکمل یکدیگر باشند. اما اگر این دو شیوه با هم همخوانی نداشته باشند هرچقدر هم که از کلمات خوب استفاده کنید بازهم به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید.

ادامه مطلب...

ده نکته در مورد آنچه با دستان خود انجام دهید از فریبا علومی یزدی

رایج ترین سوالی که تا کنون در مورد زبان بدن(body-language) از من پرسیده شده ،  این است که "با دستانم چه کار کنم؟" معمولاً اين سوال از جانب کسانی که سخنرانی دارند پرسیده می شود.

ادامه مطلب...

بحث ارتباطات در یک کنفرانس بحثی است که لازم است یک سخنران حرفه ای نسبت به آن اشراف کامل داشته باشد.در این قسمت قصد دارم بابت زبان بدن به نکات خوبی  جهت برقراری ارتباط موثر بپردازم و در قسمت های بعدی مطالب ارزشمندی را بابت ارتباطات با غیر مخاطبان را نیز می نویسم.

 

در طول یک کنفرانس ممکن است افراد زیادی درگیر صحبت کردن نشوند اما تقریباً همه افراد به نمایش علائمی از زبان بدن مشغول هستند که بیانگر احساس واقعی و درونی آنان می باشد.

چنانچه شما در حال سخنرانی هستید ؛ دانستن این نکته اهمیت دارد که آیا مخاطبان به آنچه که می گویید علاقه ای دارند یا نه ؟ و یا اینکه آیا با نظرات شما موافق هستند یا یا آن مخالف می باشند؟ شناسایی سریع علائم بیحوصلگی و مخالفت مخاطبان، در تغییر رویکرد شما به ارایه مطالب درصورت ضرورت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ادامه مطلب...

10 نکته در مورد استفاده از زبان غیر کلامی از فریبا علومی یزدی

هنگام حضور در مصاحبه ی شغلی  يا دريافت كار و پروژه  استفاده از زبان غیر کلامی ، از اهمیت خاصی برخوردار است .البته در فعالیت های دیگر مانند سخنراني ، چگونه برخورد کردن با سوالات در كنفرانس ها توسط سخنرانان و.....نیز می توان از زبان غیر کلامی بهره برد. به پیشنهادات زیر در این زمینه توجه کنید.

ادامه مطلب...