تعریف آداب تجاری

آداب معاشرت تجاري ارتباطات موثر تجارت
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

رعایت آداب تجاری به فروش  بهتر و یا جا انداختن یک شغل کمک می کند در ضمن به فردی که در این زمینه فعالیت دارد کمک می کند تا نسبت به آن  چه در محیط کاری وی می گذرد اشراف پیدا کند.رعایت آداب تجاری در ایجاد فر صت های جدید شغلی و انجام کارهای  شبکه ای موثر است.

این آداب چیزی فراتر از تنها با ادب صحبت کردن یا دست دادن با طرف مقابل است. برای کسب موفقییت در بازار کار  آگاهی از آداب تجاری بسیار مهم است.

 

 

رساندن معانی و مفاهیم به طرف مقابل

یکی از مهمترین فواید رعایت آداب تجاری آن است که زمینه صحیح پاسخ گوی حتی برا ی آسانترین  سوالها را نیز برای شما فراهم می کند و شما را از قبل برای انجام ان آماده می سازد. پاسخ گويی تنها در قالب یک کلمه مناسب جهان تجارت نیست .باید بتوانید با ذکر جزئیات و با حالتی حاکی از اشتیاق به سوالات طرف مقابل پاسخ گويید.

 

دیدگاههای مراجعین

در برخورد اولیه با کسی که قصد شروع تجارتی با وی را دارید نحوه لباس پوشیدن شما حاکی از شخصیت شماست.

پس سعی کنید در برخوردهای تجاری لباس مناسبی بپوشید تا طرف مقابل را تحت تاثیر وجه ظاهری خود قرار دهید .سعی کنید ظاهرتان کاملا مرتب .تمیز .آراسته باشید .دراماکن صنعتی لباسی مشابه  دیگر افراد حاضر در آن اجتماع بپوشید.

 

نکات شایان توجه

شاید بیشتر تمایل به صحبت کردن داشته باشید تا شنیدن ولی با به صحبتهای طرف مقابل با آرامش گوش فرا دهید. برای پاسخ گوئی  دقیق هر کجا که لازم شد آماده باشید ولی بیشتر شنونده باشید تا گوینده.

 

هویت کاری

سریعا به تبادل کارت هویت تجاری خود نپردازید بهترین روش آن است که صبر کنید تا طرف مقابل از شما آن را درخواست کند.اگر درخواست کارت نشان دهنده هویت شغلی شما را از شما کردنند می بایست ان را برای آماده تحویل داشته باشید طوری که مجبور نباشید تمام کیف خود را بگردید تا یکی از آنها پیدا کنید.

 

از خود پتانسیل مثبت نشان دهید

اگر به طرف تجاری خود قول برقرای تماس تلفنی یا ارسال ایمیل را داده اید این کار را حتما انجام دهید.سپس به وی یاد آوری کنید که چه کسی هستید و برای چه با وی تماس گرفته اید.

 

دیدگاه تخصصی

پیتر پست متخصص در چگونگی  رعایت آداب تجاری است وی اظهار می دارد داشتن مهارت های شغلی است که می تواند باعث استخدام شما شود اما برخورداری از مهارت های ارتباطی روزمره با مردم است که انجام آن کار را برایتان راحتتر می سازد.پس برای دستیابی به موفقیت شغلی  آداب تجاری را که در آن صداقت   واحترام و توجه وجود دارد را به خوبی رعایت کنید.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و سخنوری


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !