20 نکته کاربردی در آداب معاشرت

یکی از عوامل مهم آداب معاشرت، سلام کردن و شیوه دست دادن می باشد. سلام کردن و دست دادن در آموزه های دینی و در تمام جوامع به نشانه دوستی و صمیمیت است. به منظور یادآوری این فرهنگ ، بخش توصیه های کاربردی را تقدیم می کنیم:

ادامه مطلب: آداب معاشرت 20 توصیه کاربردی - ارتباطات عمومی

در این پست سوالات مربوط به یکی از مخاطبان عزیز سایت  در خصوص آداب معاشرت کلامی پاسخ داده می شود که یقیناً سوال خیلی از مردمان عزیز می باشد.

 ​ با تشکر از شما مخاطب ارجمند بابت سوالات خوبی که مطرح نمودید. پاسخ هایی را برای هر سوال آماده نمودم و خدمت شما ارسال می گردد. باید توجه داشته باشید که این جملات تمام آن چیزی نیست که در عرف پارسی زبانان رایج است ولی سعی نموده ام بهترین ها را بر حسب تجربه در اختیار شما و دیگر هموطنان قرار دهم . خواهشمند است چنانچه خوانندگان این سطور پیشنهاد بهتری را دارند در اختیار ما قرار دهند. با تشکر​. فریبا علومی یزدی

ادامه مطلب: پانزده سوال در خصوص آداب معاشرت کلامی از فریبا علومی یزدی

10 نکته در باره آداب معاشرت دست دادن از فریبا علومی یزدی :

دست دادن اثرات شگفت انگیز ی دارد و یک نمونه از ایجاد ارتباطات موثر فردی به حساب می آید. در فرهنگ های مختلف آداب معاشرت دست دادن ، متفاوت هستند ولی بعضی از نکات مشترک وجود دارند که لازم است مردم نسبت به آن ها آگاهی لازم را داشته باشند . رعایت این نکات باعث می گردد تا شما به عنوان شخصی با آداب معاشرت بالا و شخصیتی محترم شناخته شوید و دیگران خود را ملزم به رعایت احترام نسبت به شما نمایند . شما با نشر و گسترش آداب معاشرت احترام جامعه و نسل آینده را نصیب خود خواهید ساخت و در فرداهای این مرز و بوم  به عنوان انسان های فرهیخته و با ادب اجتماعی بالا  از شما یاد می شود.

ادامه مطلب: آداب معاشرت - 10 نکته در باره آداب دست دادن

يکی از مواردی که فکر می کنم برای نسل جوان ما مفید باشد آداب معاشرت در زمان نامزدی و بعد از آن در زندگی زناشویی است. همیشه بعضی خانواده ها و همین طورافرادی هستند که همه تلاش خود را در زمان نوجوانی صرف آموختن علم می کنند و از فراگیری آداب معاشرت غافل می مانند. دیر یا زود آنها به نقطه ای خواهند رسید که باید برای خود شریکی از جنس مخالف انتخاب نمایند و در مراسم میهمانی ، رستوران ، پارک و فضاهای عمومی با هم بیشتر آشنا شوند . حتماً شما هم با من موافقید که در این گونه مواقع هر نوع اقدام شما زیر ذره بین طرف مقابل قرار دارد و شما هم دوست ندارید به عنوان شخصی بدون مطالعه در خصوص آداب معاشرت اجتماعی شناخته شوید.

ادامه مطلب: آداب معاشرت با خانم ها ویژه نامزد ها از فریبا علومی یزدی

شش رهنمود :مهارت گوش دادن را در خود بپرورانيد! از فریبا علومی یزدی

همه ما خوب صحبت می کنيم، اما با گوش دادن مشکل داريم. دانشمندی می گويد، " تنها علتی که گوش می دهيم اين است که بدانيم بعد از آن چه چيز بگوييم." در اينجا راه هايی را برای تغيير دادن عادات گوش دادن آورده ايم.

ادامه مطلب: مهارت گوش دادن را در خود بپرورانيد !

ده نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد توسط فريبا علومی يزدی.

ميزبان بودن بيشتر از آشپزی ساده بودن و دعوت کردن ميهمان ها است. موفقيت شما در میهماني تان به مهارت هايتان به عنوان ميزبان بستگی دارد. در اينجا نکاتی را برای کمک به شما آورده ايم.

ادامه مطلب: 10 نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد

آداب معاشرت  در میز غذا :

ترجمه آداب میز شام ،

برگرفته از وبلاگ خوشمزه : گورمند

این آداب اگر چه ترجمه متون خارجی هستند ولی اصول مشترک همه فرهنگ ها را می توان در این پروتکل ها دید . اگر شما فکر می کنید باید نکته ای به نکات زیر کم یا اضافه شود در قسمت نظرات  انتشار دهید .

 سرفصل ها | آداب معاشرت و ارتباطات عمومی |آداب معاشرت در میز غذا
ادامه مطلب: آداب معاشرت در میز غذا

مقالات دیگر...