ده رهنمود برای اينکه " چگونه چيزها را به دل نگيريم "، توسط فريبا علومی يزدی

هر گونه تعاملی با ديگر افراد، خواه با رئيستان،مشتريتان، پدرتان و يا دوستتان می تواند منجر به صدمه ديدنتان و يا آزرده شدنتان شود. بعضی افراد ، بسيار ساده تر از ديگران صدمه می بينند. اين گونه افراد حساس هستند و همه چيز را به دل می گيرند. در اينجا نکاتی را برای کمک به اين که مسائل را به خود نگيريد و روابط شادتری داشته باشيد آورده ام.

ادامه مطلب...

پنج رهنمود برای جلو گیری از عصبانیت در هنگام مواجهه با افراد دم سرد به شیوه هوش هیجانی از فریبا علومی یزدی

شما هرگز نمی توانید جلوی  اظهارات گستاخانه و تند و زننده دیگران را به طور کامل بگیرید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که به این گونه رفتارهای منفی ، واکنش صحیح نشان بدهید. شما می توانید به این حرف ها دامن بزنید ، خود را برآشفته  سازید  ،حالت دفاعی بگیرید و عصبانی شوید و یا اینکه می توانید با بی اعتنایی به آن ، خونسردی  خود را حفظ کرده و خود را کنترل کنید.

چگونه می توانید  آرام و خونسرد بمانید؟  نکات زیر در این زمینه به شما کمک می کند.

ادامه مطلب...

هفت پیشنهاد برای جلوگیری ازخستگی از فریبا علومی یزدی

وقتی خسته هستیم زودتر بیمار می شویم چرا که نمی توانیم خوب از خود مراقبت کنیم وقتی خسته ایم عصبی و بد اخلاق می شویم خستگی دربعضی موارد باعث مرگ نیز خواهد شد مانند تصادف در رانندگی.

نکات زیر به شما کمک می کند تا نگذارید خستگی وکم طاقتی به شما راه پید ا کند تا بتوانید انرژی و توان خود را بالا ببرید.

ادامه مطلب...

ده رهنمود برای اينکه چه طور در کنترل خود باشيم از فريبا علومی يزدی.

1_دستانتان را بر روی ميز قرار دهيد.

نکته ای که سال ها پيش در مورد استرس به من گفته شده بود اين بود که در پشت ميزم بايستم، هر دو دست خود را بر روی ميز فشار دهم و به آرامی تا ده بشمارم، اگرنتيجه نداد دوباره اين کار را انجام دهم. در آن زمان من به طور پيوسته در محل کارم استرس داشتم و اين آموخته در کنترل استرس به من کمک بسياری کرد. سرانجام توانستم تا ده بشمارم و دوباره احساس خونسردی کنم.

ادامه مطلب...

برخی معتقدند هوش عاطفی نشان دهنده ی میزان موفقیت در زندگی هرکس است .عنصر بسیارمهم در هوش عاطفی ، آگاهی و مدیریت احساسات است . در زیر به چند نکته در این رابطه اشاره شده است :

ادامه مطلب...

 درشروع سخنرانی آن چه که شما با وضعیت خود نشان می دهید بیانگر مفهوم مهمی است

که آیا شما احساس راحتی دارید یا نگران هستید. برای کنترل عرق نکردن وسرخ نشدن بدون نیاز به دارو، مواد مخدر و ... راه های مختلفی وجود دارد که به شرح  ذیل  می باشد:

 شش رهنمود - چگونه در هنگام سخنرانی بر اضطراب و نگرانی خود فایق آییم و  بر آن غالب شویم :از فریبا علومی یزدی

ادامه مطلب...