ده پیشنهاد برای تماس چشمی در محیط کار

هوش هیجانی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

ده پیشنهاد برای تماس چشمی در محیط کار - ارتباط غیر کلامی از فریبا علومی یزدی

1- قبل از این که شروع به صحبت کنید ، تماس چشمی برقرار نمایید این کار تاثیر زیادی در بالا بردن اعتماد به نفس دارد.


2- هنگامی که درحال ایراد سخنرانی هستید به افرادی که درکناره ها نشسته اند نیز به همان اندازه نگاه کنید که به افرادی که در وسط نشسته اند ، نگاه می کنید.

3- وقتی به مطلبی گوش فرا می دهید ، به سخنران نگاه کنید .

 


این کار نشان دهنده ی علاقه ی شما به شنیدن مطلبی است که گفته می شود.4- اگر به چشمان افراد نگاه نمی کنید به بقیه ی قسمتها توجه نکنید، به اطراف نگاه کنید.

اگر ناگهان تماس چشمی شما با افراد قطع شد به چیزهای دیگر توجه نکنید این کار باعث می شود آن ها فکر کنند شما به لباس آن ها توجه می کنید در نتیجه آن ها نیز احساس راحتی نخواهند کرد.5- هنگام پاسخ به سوالات چه درمصاحبه شغلی و چه در همایش و یا مصاحبه ی تلویزیونی به همه ی افرادی که درآن جا حضور دارند نگاه کنید وفقط توجه ونگاهتان را به شخصی که از شما سوال می پرسد متمرکز نکنید6- اگر چشمانتان را حتی برای چند ثانيه ببندید ، توجه شنوندگان را از دست خواهید داد .7- زیاد پلک نزنید این کار باعث می شود شما عصبی به نظر برسید.8- اگر عینک می زنید، از مرکز آن نگاه کنید.

نگاه کردن از بالای عینک موجب ایجاد حس ارباب منشی خواهد شد ازنگاه کردن چه از پائین وچه بالای عینک خودداری کنید.9- افراد مطمئن وبا اعتماد به نفس ، تماس چشمی ملایمی برقرارمی سازند.10- وقتی صحبت می کنید باید نور درچشمانتان دیده شود.

این بدین معنی است که افراد باید شور و اشتیاق را از چشمان شما حس کنند