خودداری از صحبت های خشک و جدی در سخنرانی

سخنوری در کنفرانس ها ويژه سخنرانان
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

 اگر شما زياد سخنرانی می کنيد، لحظاتی وجود دارند که ممکن است احساس کنيد که صحبت هايتان کسل کننده می شوند و  شور و ذوقی در کلامتان وجود ندارد.اگر اين گونه شود نياز داريد که از موضوعات جديدی که باعث ايجاد شور و شوق در شما می شوند استفاده کنيد و بنابراين سخنرانی خود را مهيج تر کنيد.

از اينکه صحبت هايتان خشک و جدی شود خودداری کنيد. از فریبا علومی یزدی

ابران مجری/ فنون سخنوری ویژه سخنرانان / سخنان خشک و رسمی تنها برای سخنرانی سیاسی و دیپلماتیک است.

 سخن سخنوری سخنان خشک و جدی

 

يک راه سرگرم کننده اين است که يک موضوع، سرگرمی، مشغوليت، يک کار فرهنگی و يا يک شاخه ورزشی که هيچ چيز راجع به آن نمی دانيد اما علاقه وافری به دانستن در مورد آن داريد را انتخاب کنيد. سپس خود را در آن موضوع غرق کنيد. هر چه می توانيد راجع به آن مطلب بخوانيد، با مردمی که درباره آن موضوع اطلاعاتی دارند صحبت کنيد، و حتی اگر امکان دارد آن را تجربه کنيد.

 

می توانيد از مثال هايی مناسب برای کامل کردن صحبت هايتان استفاده کنيد و يا به نکاتی مرتبط با موضوعی که درباره آن سخن گفتيد اشاره کنيد. با اين کار می توانيد شور  وشوق خود را برای سخنرانی تان افزايش دهيد و در نتيجه مخاطبان نيز با علاقه بيشتری به صحبت های شما گوش فرا خواهند داد.

 

برای مثال، چند سال پيش در يکی از کنفرانس هایی که داشتم  یک سخنران برجسته بعد از اجرای من به پیش من آمد و با حالاتی که الان خوب می شناسم ولی در آن زمان برایم عجیب بود،گفت ؛ خانم علومی شما هوش هیجانی شدیدی ایجاد نمودید ممنون از شما. من توجه ای به این صحبت  نکردم تا این که این ماجرا در کنفرانس های دیگر و توسط اشخاص دیگر هم مطرح شد. من توجهم به هوش هیجانی جلب شد. به آن علاقه مند شدم. سپس کتاب هايی را در رابطه با آنها خريداری کردم و اطلاعاتی در مورد آنها کسب کردم. در مورد اثرات آن بر خودم مطالعاتی انجام دادم و بعد هم از همان مطالعات در سالن های کنفرانس بر روی مخاطبانم تجربه کردم، در اينترنت از کسانی که درباره هوش هیجانی اطلاعاتی داشتند سوالاتی پرسيدم. خيلی زود توانستم این هوش را در کنترل خود درآورم . تجربه ی خيلی جالبی برای من بود و طولی نکشيد که در يکی از سخنرانی هايم درباره هوش هیجانی  صحبت کردم . من توانستم با هوش هیجانی در همان سمینار چشمان همه را پر از اشک کنم . خیلی برایم جالب بود که کوچک و بزرگ ، زن و مرد در کنترل من بودند  .

اکنون علاوه بر داشتن یک موضوع جالب برای ایجاد اشتیاق در بین سخنرانیم ، می توانم حتی با اعلام قبلی همه را دچار شور هیجانی نمایم و به صورت عملی به آنها نشان دهم.

حالا خوشحالم که اطلاعات زيادی درباره هوش هیجانی دارم. از تجربه موفقی که بدست آوردم در جايی که مناسب باشد استفاده می کنم. صحبت کردن درباره اين هوش می تواند به جالب تر کردن سخنرانی من کمک بزرگی کند و انرژی مثبت زيادی به من و مخاطبان بدهد.

 


 اخیزاً در یکی از همایش های خیریه ، بنده توانستم با این تکنیک بیش از ده مدرسه ساز  را با خود همراه کنم و بالغ بر ده ها میلیارد  را برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت فی المجلس  جذب نمایم. این برای من یک شب فراموش ناشدنی بود و برای مخاطبان هم . به شما اطمینان داده می شود شما هم اگر در نکات سخنوری ممارست نمایید به جایگاه سخنرانان انگیزشی خواهید رسید. آیا شما تا کنون به کسی این اطمینان را داده اید؟ لطفاً از این به بعد این کار را بکنید.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !