ده نکته در مورد اتخاذ خط مشی مکاتباتی موثر

1- در هر سازمانی بایستی یک سامانه ی مدیریت مدارک برقرار گردد که تعیین نماید چه رایانامه هایی باید چاپ ودر پرونده ها نگهداری گردند وهمچنین اینکه چه کسانی در این خصوص تصمیم گیر می باشند.

2- همچنین ایده ی خوبی خواهد بود که قبل از ارسال هرپیام قابل ثبت ، این سوال را مطرح نماییم که " این مکاتبه در دادگاه چگونه به نظر خواهد رسید؟" (اگر فکر می کنید که ایرادی در آن وجود دارد ، از یک متخصص اداری/حقوقی نظر خواهی کنید).

ادامه مطلب: ده نکته در مورد اتخاذ خط مشی مکاتباتی موثر در ایمیل

۱۰ نکته‌ای که باید درباره تنظیمات حریم خصوصی در فیس‌بوک بدانید

 فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی مجازی است، اما هر روز اهمیتش در زندگی واقعی افزایش می‌یابد و به همین خاطر شناخت شیوه‌های مدیریت حریم خصوصی در آن بسیار مهم است. در این مطلب ۱۰ نکته مهم درباره‌ حریم خصوصی در فیس‌بوک را بخوانید.

ادامه مطلب: ده نکته‌ درباره تنظیمات حریم خصوصی در فیس‌بوک

در وبلاگ نویسی به رهنمود های زیر دقت نمایید.

برای وبلاگ و سایت خود یک شعار جهان شمول تعیین کنید.

1- این روزها وبلاگها به منابع اطلاعاتی خوبی تبدیل شده اند.در نوشتن اطلاعات دقیق باشید و اطلاعات مستند بدهید.جالب است بدانید آمار های وبلاگ ها و نوشته های آنها و کلمات کلیدی مورد تحلیل قرار می گیرند و از آنها در سیاست گذاری ها کلان جهانی استفاده می شود.

ادامه مطلب: 14 رهنمود در وبلاگ نویسی از فریبا علومی یزدی

دو ویژگی جالب Gmail که شاید ندانید!

ویژگی‌هایی که جدید نیست اما شاید شما تا به امروز نمی‌دانستید:

۱- بی‌اثر بودن کاراکتر نقطه (.) در آدرس :
اجازه بدهید به جای توضیح با مثالی این ویژگی را شرح دهم. فرض کنید آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدمتعلق به شما باشد. در این صورت آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدهم متعلق به شماست! اگر هنوز متوجه نشده‌اید که جریان چیست به کاراکتر نقطه (.) بین دو کلمه Your و name در آدرس دوم دقت کنید! یعنی کاراکتر نقطه در هر جای آدرس قبل از کاراکتر @ اثری در هویت و ماهیت آن ایمیل نمی‌گذارد. شما می‌توانید بین حروف بخش اول آدرس ایمیلتان هر جا که خواستید نقطه بگذراید و باز هم آن ایمیل متعلق به شماست و تمام ایمیلهای ارسالی به آن آدرس باز هم به صندوق پستی شما ختم خواهند شد. البته تعداد نقطه‌ها می‌تواند بیشتر از یک عدد باشد. به عنوان مثال این آدرس هم متغلق به شماست : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ادامه مطلب: دو ویژگی جالب Gmail که شاید ندانید!