چطور صدا بوجود می آید؟

کنار آمدن با تغییرات
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

چطور صدا بوجود می آید؟

منبع :وبلاگ رضا مقسمی گوینده شبکه بین المللی خبر

هوایی که از ریه ها خارج می شود، وقتی وارد حنجره شد با تارهای صوتی تماس حاصل کرده و حنجره با انقباض و انبساط عضلات هوا را تبدیل به صوت ساده ای می کند که هیچ اهنگ و طنینی ندارد و بیشتر شبیه زمزمه و ناله است، این صوت بعد از خروج از دهانه ی حنجره از راه حلق وارد بینی و دهان شده و درهمین جا در شدت و طنین و ارتفاع ان تغییراتی داده شده و صوت خاصیت هجایی پیدا می کند.انگاه محیط دهان یعنی دندان ها، زبان و عضلات حلق، صوت خارج شده از حنجره را تبدیل به حروف با صدا و بی صدا می کند که این صدا در بینی و حفره های بینی و سینوس ها طنین دار و اهنگ دار شده و با به کار افتادن زبان، دندان، عضلات حلق و لب ها از ترکیب این حروف با صدا و بی صدا، هجاهای مناسبی بوجود می اید و بالاخره از ترکیب چند هجا، کلمه درست می شود.

به یاد داشته باشیم :

صدای هیچکس را تقلید نکنید، شما باید سعی نمایید صدای واقعی و طبیعی خودتان را اشکارسازید و اگر استعدادش را داشتید ان را پرورش دهید.


 

در همین مورد:

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و سخنوری


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !