آشنایی با روز جهانی موزه‌ها

روزهای ملی و جهانی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

​آشنایی با روز جهانی موزه‌ها

28 اردیبهشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی نام‌گذاری شده استکمیته بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) در قطعنامه شماره 5 دوازدهمین مجمع عمومی خود که در سال 1977 در مسکو برپا شد، روز 18 مه برابر با 28 اردیبهشت را روز جهانی موزه‌ها نام‌گذاری کرد.

بر اساس تعریف ایکوم، موزه مکان گردآوری، نگهداری، مطالعه، بررسی و به نمایش گذاشتن نعمت‌های فرهنگی یا طبیعی به منظور آموزش، پژوهش و ارزش دادن به این مجموعه‌ها و لذت بردن از آنها می‌باشد.

معبد خدایان هنر شعر و موسیقی، در آتن نخستین موزه‌ای است که در تاریخ موزه از آن نام برده می‌شود.

موزه آشمولین در شهر آکسفورد نخستین موزه ای است که آثار مشرق زمین را در خود محفوظ نگه داشته است و اولین موزه ایران در سال 1295 شمسی به نام موزه ملی ایران پایه گذاری شد.

نگهداری آثار گذشتگان و نمایش و انتقال آن به آیندگان، ارزیابی و قیاس میان پدیدار های تاریخی، فنی، صنعتی و هنری گذشته و حال، ایجاد و تقویت تفاهم میان ملل و اقوام، شناخت و بهبود میزان دانش دانشجویان، پژوهشگران و جلوگیری از انهدام فرهنگ بومی و ایجاد سدی در برابر فرهنگ‌های نامانوس، از جمله اهداف ایجاد موزه‌ها برشمرده شده است.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !