در مراسم خیریه چگونه سخنان انگیزشی داشته باشیم؟

گل گشت سخن مجریان
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

یکی از مراسم بسیار مهمی که مجری نقش بسیار برجسته ای دارد اجرای مراسم خیریه است که با هدف جمع آوری کمک های مردمی و حمایت های مالی سازمان ها و ارگان ها انجام می پذیرد. مجری در این مراسم علاوه بر اینکه باید مفاهیم و مضمامین عالی و عرفانی آشنایی داشته باشد بلکه باید بر آیات کریمه ی الهی و احادیث و روایات ائمه ی معصومین ( ع ) در خصوص کار خیرخواهانه و عمل صالح و کمک به نیازمندان اشراف کامل داشته باشد که بتواند مطالب را کاملا" معنوی و با احساس خاص عرفانی بیان نماید به گونه ای که افراد خیر در جلسه به شور و هیجان آمده آنچه در ذهن داشته اند تا کمک نمایند دو چندان نمایند؛ و یا اینکه افرادی که بدون هدف حضور یافته اند با سخنان انگیزشی مجری به هیجان آمده و کمک و مساعدت مالی و البته معنوی را عاشقانه انجام دهند..

مجری در ابتدا باید بگوید بسم الله الرحمن الرحیم و هو الکریم ؛ و سپس مخاطبان خود را کریم، سخی، نکوکار، نیک اندیش، نیک رفتار و ...... خطاب نماید. مجری باید تفهیم نماید که حضور نقش آفرین و اثربخش مخاطبان علاوه بر اجر معنوی موجب اشتغال زایی برای افراد بی بضاعت یا ایجاد، احداث و ترمیم و مرمت مدرسه برای کودکان فاقد مدرسه یا مناطق محروم و مساعدت برای افراد بی سرپرست و بد سرپرست می گردد آهنگ کلام مجری باید روح ها ، قلب ها و جان ها را تسخیر و منقلب نماید. زیر صدا باید با طمانینه و ملایم پخش گردد و کلیپ هایی در همین راستا ارزش و اهمیت این کار خداپسندانه را به صدا و تصویر بکشاند. حتی می توان از گروه تواشیح،نمایش گروه های هنری با مضامین معنوی استفاده کرد. مجری انگیزشی با هوش هیجانی در مراسم خیریه می تواند بالغ بر میلیارها تومان جمع آوری نماید و به اصطلاح  یک شهری را تکان دهد.

* اشعار مورد استفاده برای خیرین:

- به دعا آمده ام هم به دعا دست برآر/ که وفا با تو قرین باد و خدا یاور ما

- ارباب حاجتیم و زبان سوال نیست/ بر حضرت کریم تمنا چه حاجت است

جام جهان نماست ضمیر منیر دوست/ اظهار احتیاج خود آنجا چه حاجت است

- به عنایت نظری کن که من دلشده را/ نرود بی مدد لطف تو کاری از پیش

- هر که با پاکدلان صبح و مسایی دارد/ دلش از پرتو اسرار صفایی دارد

- صدها فرشته بوسه بر آن دست می زنند/کز کار خلق یک گره بسته وا کند

- ثواب روزه و حج قبول آن کس برد/ که خاک میکده ی عشق را زیارت کرد

- تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس/ ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک


در مراسم خیریه چگونه سخنان انگیزشی داشته باشیم؟

به طور مثال شما قبل از دعوت از کودکان، نوجوانان و جوانان خیر و نیکوکار می توانید از ادبیات زیر بهره شایان را ببرید.

به نام مهر آفرین مهرگستر

کودک / نوجوان/  جوان نیک اندیش و نیک رفتار: درود و هزاران آفرین بر تو باد که دست های پرمهرت بوی بهار را دارد، قلب پر از عاطفه ات بوی عشق و صفا و رفتار مهرگونه ات بوی صداقت و سخاوت را می دهد. تو همان فرشته ای هستی از جنس خاک که گل های پاک گلشن هستی را با مناعت طبع خود می پرورانی.

تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس/ ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

کودکی دوره ای سرشار از شوق و شور و نشاط است. در این دوران حس مالکیت ، قوی تر از حس بخشش است. کودکانی که در این زمان مهر می ورزند و پناه دیگری هستند، حس نوع دوستی شان رشد کرده و پرواز را زود آموخته اند. آنان مسیر رسیدن به عشق را از مکتب پدر و مادر خود آموخته اند و هم چنان جا پای آنان می گذارند و این راه را ادامه می دهند. این فرشتگان، سفیر مهرورزی و محبت اند.  امیداست همواره گل وجودشان بر شاخسار حیات جلوه گر باشد.

دعوت می نمایم از جوان خیراندیش و نیکو کار ...............................


این مجموعه در دست ساخت است . از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.


باز نشر مطالب این مجموعه تحت هر عنوانی مجاز نمی باشد. شما برای استفاده از این مطلب خارج از محیط سایت باید مقاله را خریداری نمایید.

تمام حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت بانوی سخن پارس می باشد .


 

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !